פסטיבל החורף 2

סיקור קצרצר של פסטיבל החורף ה-2 שהתקיים בין 31.1-2.2 בהיכל התרבות.

פסטיבל החורף 2 הינו פסטיבל מקורי של היכל התרבות תל-אביב שהחל את דרכו עם השקתו של אולם צוקר.

השנה התקשינו לבחור אילו אירועים מיוחדים נציג לקהל הפסטיבל וכך הכפלנו את מספר המופעים.

דודו ז'רז'בסקי מנהלו האומנותי של הפסטיבל משתף: "היכל התרבות תל אביב מהווה את מוסד התרבות החשוב במדינה. הפקנו פסטיבל מוזיקה המאגד תחת מטריה אחת מגוון אירועים מוזיקליים. הייתי שמח שיהיו יותר נגיעות קלאסיות בעתיד וכאשר אני מביט אל הפסטיבלים הבאים אני בטוח שהוא יהפוך להיות אבן דרך בעשייה התרבותית והמוזיקלית.

מקום לאירוע חברה

בפסטיבל החורף 2 היה חיבור תכני בין האולמות השונים אולם לואי ואולם צוקר, ומקווה שכבר בשנה הבאה, יתווסף לפסטיבל אולם סלע. המטרה בעינינו היא שהפסטיבל יהפוך להיות פלטפורמה ליוצרים מקוריים, ממגזרים וז'אנרים שונים.

למשל בפסטיבל זה, אירחנו את אהוד בנאי במופע בכורה חגיגי, אביב גפן והתעויוט במופע אקוסטי! באולם של 2400 מקומות ישיבה, יובל דיין שהופיעה לראשונה על בימת ההיכל ומופע נעילה של האמן הבינלאומי סטיבן ווילסון. באולם צוקר התארחו דניאל זמיר ויונתן רזאל במופע משותף ומיוחד בניחוח יהודי מסורתי כשבאותו ערב ועל אותה במה הופיע אלון עדר ולהקה –במופע רוק משובח עם רונה קינן. אחינועם ניני שהשיקה את הדיסק החדש "התאהבתי באך" במסגרת הפסטיבל, מיה בלזיצמן ומתן אפרת – הרכב מצליח שהציג הפקה עם רביעיית מיתרים, דנה עדיני אורחת, ערב שהוא קסם שמחוץ לקופסה. דויד ברוזה ויונתן גפן שהציגו קלאסיקה היסטורית במופע "דוד ויהונתן", כמו כן קיימנו מופע מוזיקלי לילדים שוחרי תרבות "שירים לעמליה" שנחל הצלחה.

אהוד בנאי מופע פתיחה פסטיבל החורף 2
אלון עדר פסטיבל החורף 2
אביב גפן וסטיב ווילסון - פסטיבל החורף
אביב גפן פסטיבל החורף 2
יונתן רזאל פסטיבל החורף 2
אחינועם ניני - דור אלון פסטיבל החורף 2

הפסטיבל התקיים במהלך סופשבוע מוזיקלי שהתפרש על פני שלושה ימים והציג מופעים מהשורה הראשונה,

בנוסף לכל אלה ההיכל נצבע באוירה חמימה ותוססת, הרכבים מוזיקליים באכסדראות: הסלון של אלייב, מלבי טרופיקל, גאמבו ושורולה שהרקידו את הקהל. דוכני בירה ויין אשר טבלו בתפאורה חגיגית יוצאת דופן.

בלזיצמן מאיה ומתן אפרת פסטיבל החורף 2
השארת תגובה