"אמדאוס נקרע מצחוק"

גיל שוחט, מנהלה המוסיקאלי של סדרת המופעים "אמדאוס נקרע מצחוק" מנחה, מנגן ומספר:
כשהוזמנתי לבצע סדרת קונצרטים בהיכל התרבות הרגשתי שאני חייב ליצור משהו שונה וייחודי מקום שונה מהמוסיקה הקלאסית השמרנית – החלטתי ליצור משהו אחר, ניסיתי לחשוב מהו האלמנט שאין אותו בשום קונצרט רגיל. הבנתי שברוב הקונצרטים כולנו בוכים, מתרגשים, מחכימים לומדים יצירות מופת, אבל אף אחד בקהל לא צוחק.

ללא קשר לתזמורת וליצירות…. אלמנט הצחוק לא קיים בקונצרט רגיל, לא בקרב היוצרים, הנגנים, והקהל. אצל בטהובן יש את כל מגוון הרגשות חוץ מצחוק. בין המלחינים הבודדים שעושה בצחוק שימוש הוא מוצארט.


קרדיט: ענבל מרמרי

חשבתי להוסיף אלמנט שיגרום לקהל לצחוק ושילבתי את אלמנט המשחק, הסטנדאפ, באלתור, הבידור לטובת קונספט שמצד אחד מתבקש ומצד שני לא נעשה מעולם. הצחוק היווה איום על מהותה של המוסיקה הקלאסית. הסופר והפילוסוף האיטלקי אומברטו אקו מספר בספר 'שם הורד' על סדרת רציחות במנזר במהלך המאה ה 14 שביצע פילוסוף בגלל ספר הומוריסטי שנחשב אז לחילול קודש.

הרעיון למופע נוצר בעקבות 'שם הורד' כי אותו הדבר קרה במוסיקה הקלאסי, סדרת המופעים "אמדאוס נקרע מצחוק" שתתקיים באולם צוקר, בהיכל התרבות ע"ש צ'ארלס ברונפמן, זו העונה השנייה, היא מקורית ואלטרנטיבית למוסיקה הקלאסית.

בעונת המנויים 2018-19 יתארחו שלושה שחקנים שהם גם זמרים: חני נחמיאס, נתן דטנר וששי קשת. הקונצרטים יכללו קטעים מוכרים מהתיאטרון המסיקאלי. יונה אליאן קשת תשתתף כשחקנית ברפרטואר המוסיקאלי בסינרגיה מושלמת כפי שבאה לידי ביטוי במחזות הזמר.

בקונצרטים אלה יבוצעו יצירות שקשורות לעולם ההומרסטי, וגם אם אין זיקה ישירה, אצור אותה.
הייתי רוצה לראות יותר צעירים שיתחברו לעולם זה.

השארת תגובה