אירוע לקוחות לחברת OPEN

איתי מאוטנר, המנהל האמנותי של האירוע מספר: הערב כולו הוכנס לכותרת "סטייט אוף מיינד" (בכוונה בעברית, בכוונה במבטא ישראלי כבד) ובו ניסינו להבין האם יש דבר כזה "תודעה של מדינה" – האם חוויות החיים המשותפות שלנו יצרו לנו תודעה קולקטיבית אחת ובכלל איזה סוג של יצירה יכולה לנבוע רק מישראל – כלומר יצירה שנולדת כאן, צבועה בצבעים הנפשיים והפיזיים שלנו.

במרכז הערב הייתה שיחה של מאוטנר עם יוצר "פאודה" ליאור רז ואבי יששכרוף. תחת הכותרת "מהקסבה של שכם לגבעות המוריקות של הוליווד" נאמרו ערב רב של דברים בגילויי לב מיוחדים ובלתי צפויים. השניים, שועלי ראיונות ותיקים, השכילו להסיר מעל עצמם שכבות הגנה רגילות והסכימו להיחשף. בין השאר הועלו זיכרונות מורכבים מהשירות הצבאי, סופרו סיפורים אולטרה אישיים ולחלוחית צבעה את עיניו הכחולות של אחד הדוברים. הרעיון היה להבין מה יכול לצמוח מתוך טראומה נפשית, מתוך מצוקה רגשית גדולה אותה הם חוו אז, בימים ההם, באינתיפאדה, בואכה הקסבות של שכם.

 קרדיט: חיים יפים

ובכלל האם יצירה יכולה להיות מזור? האם יצירה היא כלי טיפולי? והאם המצב הפוסט טראומטי שרוב האוכלוסייה הישראלית והפלשתינאית סובלים ממנה, יכולה לקבל שינוי ולהתמיר לכיוונים חיוביים…

מאחר ולכל מי שהיה על הבמה יש עבר משותף בלייני בירושלים, השיחה כולה נצבעה בצבעים מאוד קרובים ומאוד מצחיקים. העובדה שבקהל היו לא מעט לוחמים לשעבר העניקה לשיחה כולה טוויסט מפתיע.

בנוסף לאבי וליאור, נערכו שלוש מצגות קצרות:
ענבל אריאלי, אחת מבכירות ההיי טק הישראלי ויוצאת יחידת 8200, לקחה את הקהל למסע מרתק בתהליך ההתבגרות ה"רגיל" של החברה הישראלית – (גן, תנועת נוער, צבא, טיול אחרי צבא) והראתה איך דברים שנראים לכולנו רגילים וחסרי חשיבות הם אלו שמעצבים את האישיות הישראלית הכל כך מאופיינת.

 קרדיט: חיים יפים

המעצב התעשייתי שאול כהן הציג פרויקט חצי הומוריסטי בו הוא לקח "בעיות יומיומיות" ישראלית ומצא להם פיתרון של ממש – סוגיות הרות גורל כמו: פיתה שמטפטפת טחינה, חיילים שנרדמים בכל מקום ואפילו הסוכריות שנזקרות על חתן הבר מצווה – מקבלים אצל שאול טיפול הומוריסטי ומעוצב לעילא.

המעצבת הגרפית לירון לביא יצרה סנסציה בעולם העיצוב שחצה את גבולות השיח המקצועי והגיע כמעט לכל מקום בעולם. לירון עשתה משהו פשוט אבל מהפכני – היא יצרה את הפונט הראשון בעולם המשלב את העברית ואת הערבית באותה מילה – כך שקוראי ערבית וקוראי העברית יוכלו לזהות ולקרוא את המילים בקלות. הפרויקט הקטן שלה הגיע לבית הנשיא ולאין סוף מהדורות חדשות מסביב לעולם.

להשכרת אולם כנסים / אולם אירועי חברה לחצו 

השארת תגובה