אירועים בהיכל

3 הכוהנים:

"כימיה. אַלכִּימְיָה. טֶלֶפַּתִיָה. כולן מילים מתאימות לתאר את האיכות של ההרכב הזה", מגזין DownBeat
משפחת הג'אז הישראלית שכבשה את הבמות היוקרתיות חזרה להופעה בישראל באולם צוקר. ענת, יובל ואבישי, שלושת האחים המוזיקאים למשפחת כהן, התפתחו מקצועית בדרכים מקבילות, כל אחד מהם פיתח קריירה מוזיקלית עשירה בסצינת הג'אז הבינלאומית. מאז 2004 הוציאו שלושת הכוהנים ארבעה אלבומים, כולם זכו לביקורות נלהבות.
הקשר המוזיקלי בין השלושה הוא אינטואיטיבי, ראשוני ומשלים. יש להם שפה ומרחב משלהם והוא ממגנט. לעיתים נדמה שהם מתייחסים לכלי הנשיפה שלהם כאילו היו קולות שירה והם נשמעים כמו אקפלה אינסטרומנטלית. אל השלישייה הצטרף הפסנתרן הישראלי-צרפתי יונתן אבישי, איתו הם מנגנים, כחברים ועמיתים, קרוב לשלושה עשורים ורק לאחרונה חזר הרכב זה מסיבוב הופעות מוצלח באירופה.

פסטיבל החורף 4:

פסטיבל החורף של היכל התרבות תל-אביב התקיים בתחילת 2022 עם הופעות ייחודיות ומרגשות שהפגישו בין האומנים המובילים והמוכרים בישראל. 
במסגרת הפסטיבל, עלתה הפקת מקור- מופע מיוחד משירי נתן זך, בה השתתפו: אסף אמדורסקי, יוני רכטר, כנסיית השכל, נורית גלרון, קרולינה, רונה קינן, ריקי גל, שלומי שבן ושלום חנוך.
כמו כן, לקחו חלק בחגיגה: אחינועם ניני, להקת תיסלם שחגגה 40 שנה ל"רדיו חזק" עם מאור כהן ופיטר רוט, החברים של נטאשה אירחו את שלומי שבת ועוד…

פסטיבל החורף 3:

בפסטיבל החורף 3 של היכל התרבות הצגנו שנים עשר מופעי מוזיקה בהם השתתפו מיטב האומנים, ישראלים ובינלאומיים במהלך סופ"ש מוזיקלי שהתקיים בתחילת פברואר 2020 בשלושת האולמות.
פתיחת הפסטיבל-באולם לואי, חגיגית במיוחד עם ההרכב שביצע את שיריו של דויד בואי Bowie Celebration 
בפסטיבל החורף 3 של היכל התרבות הצגנו שנים עשר מופעי מוזיקה בהם השתתפו מיטב האומנים, ישראלים ובינלאומיים במהלך סופ"ש מוזיקלי שהתקיים בתחילת פברואר 2020 בשלושת האולמות. 
פתיחת הפסטיבל-באולם לואי, חגיגית במיוחד עם ההרכב שביצע את שיריו של דויד בואי Bowie Celebration.
בהמשך לקחו חלק והופיעו עמיר בניון שאירח את ברי סחרוף וארכדי דוכין, 'דני גידי וחברים' שהקפיצו את הקהל, המופע החדש של דיקלה – 'חופשייה' שאירחה את אביב גפן.
על במת אולם צוקר הופיעו אסף אמדורסקי עם חמישיית קרני פוסטל, שולי רנד במופע 'תשליך', ויקטוריה חנה שאירחה את ריף כהן, נקמת הטרקטור שחגגו 30 שנות יצירה. ערן צור ארח את אביב גדג'.
במועדון סלע בישיבה אינטימית סביב שולחנות עם כוס יין, הופיעו ההרכבים של אלי מגן ועדי רנרט במופע ג'אז משובח, הילה כהן אלעזר בערב משירי דויד גרוסמן וענת מלמוד.

צילום: יובל אראל

JAZZ SELA LOUNGE:

סדרת הג'אז החדשה בניהולו האומנותי של אלי דג'ברי, בה 5 מופעים, בהם השתתפו הרכבי ג'אז מהמובחרים בארץ, אשר ביצעו חמישה אלבומי ג'אז מופתיים שנבחרו בקפידה, כל אחד מהמופעים הוקדש לאלבום ג׳אז מופתי אחר ומספר סיפור מוזיקלי מופלא! 
המופעים התקיימו במועדון סלע מאפריל ועד אוגוסט 2022. 
ההרכבים שהופיעו בסדרה: שישיית עמית פרידמן ביצעה את 'Blue Train' של John Coltrane, דניאל רובין, דבורה דרעי, שרי זק-לוי וחמישית יונתן ריקליס ביצעו את 'Lady Sings The Blues' של Billie Holiday, חמישיית אסף יוריה וז'וקה פרפיניאן ביצעה את 'Getz/Gilberto' של Stan Getz & Joao Gilberto, גרגורי ריבקין, ניצן בר ועילי קדוש ביצעו את 'Fingerpainting' שלNicholas Payton, Mark Whitfeld & Christian McBride  – אורח מיוחד: אלי דג'יברי, שלישיית קטיה טובול תבצע את 'Ahmad's Blues' של Ahmad Jamal

מחול חדש - באולם צוקר:

סדרת מחול מיוחדת בה השתתפו 6 יוצרים בכירים וצעירים , יוצרי המחול העכשווי בישראל , ביוזמת היכל התרבות, ובניהולו האומנותי של יאיר ורדי הכוריאוגרף ומייסד מרכז סוזן דלל .
סדרה של שישה מופעים השונים כל כך האחד מרעהו והמביאים את צבעי המחול הישראלי העכשווי על מכלול גווניו השונים ,לאולם צוקר המהודר , לראשונה בהיכל התרבות. 
היוצרים שנבחרו להשתתף בסדרה הראשונה, משקפים את המנעד הרחב של היצירה הישראלית במרכז תרבות מהחשובים כיום בישראל 

מופע: להקת הפלמנקו הישראלית – The Flamenco Show

מופע: עדי בוטרוס – עוד דבר אחד

מופע: רננה רז – שישה עשר מיתרים וגוף אחד 

מופע: רנה שינפלד אבי קייזר וסרג'יו אנטונינו – פגישה

מופע: שקטק – 7 בום

מופע: אורלי פורטל – פקרוני

פסטיבל החורף 2:

דודו ז'רז'בסקי מנהלו האומנותי של הפסטיבל החורך ה-2 של היכל התרבות משתף: "היכל התרבות תל אביב מהווה את מוסד התרבות החשוב במדינה. הפקנו פסטיבל מוזיקה המאגד תחת מטריה אחת מגוון אירועים מוזיקליים. הייתי שמח שיהיו יותר נגיעות קלאסיות בעתיד וכאשר אני מביט אל הפסטיבלים הבאים אני בטוח שהוא יהפוך להיות אבן דרך בעשייה התרבותית והמוזיקלית." 
השנה אירחנו את אהוד בנאי במופע בכורה חגיגי, אביב גפן והתעויוט במופע אקוסטי! באולם של 2400 מקומות ישיבה, יובל דיין שהופיעה לראשונה על בימת ההיכל ומופע נעילה של האמן הבינלאומי סטיבן ווילסון. באולם צוקר התארחו דניאל זמיר ויונתן רזאל במופע משותף ומיוחד בניחוח יהודי מסורתי כשבאותו ערב ועל אותה במה הופיע אלון עדר ולהקה –במופע רוק משובח עם רונה קינן. אחינועם ניני שהשיקה את הדיסק החדש "התאהבתי באך" במסגרת הפסטיבל, מיה בלזיצמן ומתן אפרת – הרכב מצליח שהציג הפקה עם רביעיית מיתרים, דנה עדיני אורחת, ערב שהוא קסם שמחוץ לקופסה. דויד ברוזה ויונתן גפן שהציגו קלאסיקה היסטורית במופע "דוד ויהונתן", כמו כן קיימנו מופע מוזיקלי לילדים שוחרי תרבות "שירים לעמליה" שנחל הצל

צילום: יובל אראל

פסטיבל החורף 1:

בחורף 2018 היכל התרבות בתל אביב חגג 60 שנה להיווסדו. במסגרת החגיגות התקיים, לראשונה, פסטיבל חורף עם מיטב האמנים ומופעים מרגשים
במהלך 60 השנים בהם קיים היכל התרבות בתל אביב, נרשמו רגעים מכוננים בהיסטוריה התרבותית של זמננו.
פסטיבל החורף הראשון בהיכל התרבות התקיים בין התאריכים 1-3.2.18 הפסטיבל מתעתד להפוך למסורת. הרעיון הוא לקיים פסטיבל שיארח יוצרים ישראליים ומגוון תרבויות המייצג את הפסיפס הישראלי, מופעים חדשים לצד מופעי איחוד מרגשים וחד פעמיים. הפסטיבל התקיים בכל חללי ההיכל למשך שלושה ימים.
הפסטיבל נפתח ביום חמישי במופעו של יהודה פוליקר, 30 שנה ל"אפר ואבק", 30 שנה לאחר צאת אלבום המופת, יעלה מופע חד פעמי באולם לואי, שישלב בין שירי האלבום לקלאסיקות ולהיטים מכל התקופות.

באולם צוקר הופיעה להקת "החצר האחורית", במופע מיוחד לרגל הפסטיבל. למחרת (בצהרי שישי) הופיעה ריטה באולם לואי עם מופעה החדש "ניסים שקופים", ולרגל הפסטיבל, התארחה לראשונה במסגרת המופע את בתה משי. באולם צוקר, עוד באותו הערב התקיים מופע איחוד מרגש והיסטורי להרכב "קצת אחרת", עם שלמה גרוניך, שם טוב לוי ושלמה ידוב. 

בשבת בבוקר התקיים באולם צוקר המופע "ביטלס לכל המשפחה", של להקת MAGICAL MYSTERY TOUR, ובערב הופיעה הלהקה "החברים של נטאשה", במופע אקוסטי, בו תבצע את להיטיה הגדולים שהפכו לנכסי צאן וברזל מתוך האלבומים "החברים של נטאשה", "שינויים בהרגלי הצריחה" ו"רדיו בלה בלה", בעיבודים אקוסטיים חדשים במיוחד למופע.

באכסדראות ההיכל ובמרפסות המעוצבות התארחו מופעי מיצג מוזיקליים, פעילות תוכן מגוונת, ברים של, יין ובירה באווירה חורפית.
המטרה היא להמשיך ולהיות הבית של אמני ישראל – אמנים ותיקים לצד צעירים ולקיים בלב ליבה של תל אביב סופ"ש של חגיגה מוזיקלית באווירה ייחודית. בנוסף התקיימו מופעים פתוחים לקהל הרחב ברחבת ההיכל, במימון עיריית תל אביב ובהפקה של מחלקת המופעים, כך שהחגיגה התקיימה מחוץ ובתוך ההיכל.

צילום: אלדד אלוני