WANDERING STAR MUSIC FESTIVAL

WANDERING STAR MUSIC FESTIVAL

פסטיבל המוזיקה הגדול ממלטה מתארח בתל אביב

תאריכים:

12.5.22

אולם:

לואי

תחילת המופע:

20:00

פתיחת דלתות שעה לפני תחילת המופע
נא הקדימו הגעתכן/ם, המאחרות/ם יופנו להושבה על בסיס מקום פנוי

פסטיבל המוזיקה הגדול ממלטה מתארח בהיכל התרבות בחודש מאי לשני קונצרטים גדולים בהם ינצחו המנצח הארמני סרגיי סמאבטיאן והמנצח הישראלי הבינלאומי דמיטרי יבלונסקי על התזמורת הפילהרמונית הישראלית.

הקונצרטים מאורגנים על ידי הקרן האירופית לאמנות. הקרן מארגנת תחרויות מוזיקה בינלאומית, חלקן מתקיים במלטה וחלקן מתקיים ברחבי העולם. וכן כמה פסטיבלים בינלאומיים למוזיקה המתקיימים במלטה.

כמה ימים לפני פרוץ הקורונה וסגירת השערים בארץ, הסתיימה בתל אביב תחרות בינלאומית לכלי נשיפה אותה ארגנה הקרן, בצד סדרת קונצרטים במסגרת פסטיבל המוזיקה WANDERING STARS.

עתה שנתיים אחר כך, חוזר הפסטיבל לישראל בשני קונצרטים מיוחדים שיתקיימו בהיכל התרבות בתל אביב.

בקונצרט הראשון שיתקיים ביום שלישי 10.5
ינצח המנצח האורח מארמניה, סרגיי סמאבטיאן על התזמורת הפילהרמונית הישראלית
ויופיע הפסנתרן : דניס קוזחין
בתכנית : פוצ'יני הפתיחה לאופרה מנון לסקו
Puccini : ManoN lecscaut Overtue
שור: קונצטרטו לפסנתר : מתוך מדף הספרים
Shor: piano concerto ; fron the Bookshef
צ'ייקובסקי: סימפוניה מספר 5
Tchikovsky Symphomy nuber 5

בקונצרט השני שיתקיים ביום חמישי 12.5
ינצח דמיטרי יבלונסקי על התזמורת הפילהרמונית הישראלית
עם הסולנית סטלה צ'ן
בתוכנית בטהובן הפתיחה לאונורה מפסר 3
Beethoven Leonore Overture No. 3
שור : קונצ'רטו לכינור
Shor Violin Concerto
ברליוז : הסימפוניה הפנטסטית:
Berlioz SYMPHONIE fantastique

על האמנים

דמיטרי יבלונסקי – מנצח
צ'לן ומנצח יליד 1962, שהיה מועמד לכמה פרסי גראמי על הקלטותיו. נולד במוסקבה למשפחה מוזיקלית. כבר בגיל 9 הופיע בקונצרט בכורה בנגינת הקונצ'רטו לצ'לו מאת היידן. במהלך הקריירה שלו כצ'לן הופיע על הבמות הבולטות ברחבי העולם ומופיע עם טובי הנגנים.
במקביל להופעותיו כצ'לן פיתח קריירה מרשימה כמנצח, ניצח על תזמורת רבות ברחבי העולם, יבלונסקי ניצח מספר פעמים על התזמורת הסימפונית ירושלים.
בשנת 1977 היגר עם אמו הפסנתרנית אוקסנה יבלונסקיה לניו יורק, ולפני מספר שנים השניים עשו עלייה לישראל. יבלונסקי הוא המנהל המוזיקלי של הווירטואוזים של קייב, מלמד בביה"ס למוזיקה ע"ש בוכמן-מהטה, אוניברסיטת תל אביב ומכהן כראש המחלקה ליחסים בינלאומיים בבית הספר. הקליט מעל ל70 הקלטות של יצירות שונות .
לפני הקונצרט בתל אביב ינצח דמיטרי יבלונסקי על התזמורת הסימפונית ירושלים, בסדרת קונצרטים בדובאי.

סרגיי סמאבטיאן – מנצח
אחד המוזיקאים הארמניים הבולטים בתקופתנו, יליד 1987, בן למשפחת מוזיקאים. שמו נקשר לא רק לפעילות המוזיקלית שלו אלא לפעילות חינוכית תרבותית שהוא מרבה לעסוק בה בארצו. הוא המייסד והמנהל של התזמורת הסימפונית הלאומית של ארמניה. אותה הקים כשהיה רק בן 18. התזמורת הופיעה באולמות הבולטים באירופה והופיעה כתזמורת הבית בפסטיבלים רבים ברחבי אירופה. ובתחרות המוזיקה השנתית המתקיימת בירובן על שמו של המלחין חצ'טוריאן.
סמאבטיאן גם מנהל מוזיקלית את התזמורת הסימפונית של מלטה איתה הופיעה ברחבי העולם. כמו כן, יסד 4 פסטיבלים למוזיקה בארמניה. ומקדיש חלק ניכר מזמנו לקידום התרבות והמוזיקה הארמנית
ארגן את הקונצרט המיוחד שנוגן לציון 100 שנה לשואת העם הארמני בה השתתפו מאות מוזיקאים, נגנים וזמרים. זכה בפרסים רבים ולביקורת מהללות.

דניס קזוחין – פסנתר
החל ללמוד נגינה בפסנתר כילד, עם אמו מורה ופסנתרנית. בשנת 2010 זכה בתחרות המלכה אליזבת, בבריסל. לאחר הלימודים ברוסיה עבר ללמוד באקדמיית המלכה סופיה במדריד, אצל הפסנתרן והמורה הדגול דמיטרי בשקירוב. וסיים את לימודיו באקדמיה בלייק קומו. היום המנטור שלו הוא מאסטרו דניאל ברנבוים.
קזוחין הופיע עם התזמורת הגדולות והבולטות בעולם, וכן מרבה להופיע בהרכבים ובפסטיבלים של מוזיקה קאמרית. בארץ הופיע בעבר עם התזמורת הפילהרמונית הישראלית ותזמורות נוספות וכן הרבה לטול חלק בפסטיבל הבינלאומי למוזיקה קאמרית בירושלים בניהולה של אלנה בשקירובה.
סטלה צ'ן – כינור
הכנרת הצעירה, האמריקאית סטלה /צ'ן, זכתה בפרס הראשון בתחרות המלכה אליזבת בשנת 2019 לפני שנתיים זכתה במלגה מטעם קרן אברי פשיר במרכז לינקולן בניו יורק. בגילה הצעיר הופיעה כבר עם תזמורת רבות ברחבי ארצות הברית בעולם וגם בישראל היא גם הראשונה שזכתה בפרס רוברט לוין מאוניברסיטת ייל והיא הכנרת הצעירה ביותר שזכה בפרס בתחרות מנוחין.. בוגרת הקונסרבטוריון בניו אנגלנד, ועתה היא לומדת לתואר דוקטור בג'וליארד. על מוריה נמנים גם יצחק פרלמן ומרים פריד. היא מנגנת על כינור סטרדיורייוס שנתרם לה על יד קרן ניפון למוזיקה

המלחין אלכסיי שור:
מתמתיקאי ואיש מחשבים בעברו, שכתב וניגן פסנתר להנאתו עד שהמוזיקאי ונגן הויולה, אהרון דויד קרפנטר שמע את יצרותיו וביקש לנגן אותן. מאז החליט שור להקדיש את זמנו לכתיבת מוזיקה. יצירותיו נוגנו על ידי כנרים כשלמה מינץ, מקסים ונגרוב, ואדים ריפין וניקולאי זניידר ופסנתרנים כגון דניס קזוחוב, אינגולף וונדר ועוד. למרות הכשרתו כאיש מחשבים הוא מלחין את יצרותיו על הפסנתר.

הופעות נוספות

גלילה לראש העמוד

החברים שלנו הם הראשונים לדעת על המופעים והאירועים החדשים
וגם נהנים מהנחות והטבות מיוחדות השמורות רק להם!
הצטרפו לחברים שלנו והיו חלק מהמשפחה :)

רגע לפני שאתם עוברים לרכישת הכרטיסים,
האם אתם כבר חברים שלנו?
חברי ההיכל נהנים מהטבות מיוחדות והם הראשונים לדעת על כל המופעים החדשים.
הצטרפו לחברים שלנו והיו חלק מהמשפחה!

* השדות המסומנים הינם שדות חובה

היי, נחמד שקפצתן/ם לבקר :)

החברים שלנו הם הראשונים לדעת על המופעים החדשים
וגם נהנים מהנחות והטבות מיוחדות השמורות רק להם!
הצטרפו לחברים שלנו והיו חלק מהמשפחה :)

* הקדימו הגעתכן/ם, המופעים מתחילים בשעה הנקובה על הכרטיס שברשותכן/ם, מאחרים יופנו להושבה ביציע.

Call Now Button דילוג לתוכן