מוסטונן פסט 2020 – פסטיבל טאלין תל אביב – גאלה
מוסטונן פסט 2020 - פסטיבל טאלין-תל אביב - גאלה

מוסטונן פסט 2020 - פסטיבל טאלין תל אביב - גאלה

תאריכים:

אולם:

צוקר

תחילת המופע:

20:00

ב-12 בפברואר 2020, בפעם השביעית, יחזור "מוסטונן-פסט טאלין תל אביב" בניהולו האמנותי ובהשתתפותו של אנדרס מוסטונן ויביא אל במות ישראל מוסיקאים, הרכבים ומקהלות מעולים מאסטוניה לחגיגה מוסיקלית בשילוב תזמורות ואמנים מישראל.

בין האירועים הרבים תנתן הבמה למלחין האסטוני החשוב ארוו פארט שחוגג השנה 85 להולדתו. יצירותיו ישולבו בכמה קונצרטים מרכזיים בפסטיבל כמו גם בערב גאלה חגיגי במיוחד לכבוד המלחין שבו יופיע בין שאר האמנים, ההרכב הורטוס מוזיקוס.

הקשר בין ארוו פארט לאנדרס מוסטונן החל כבר ב-1969 אז למדו יחדיו ודנו בביצוע מוסיקה עתיקה – בזמנו היה זה תחום עיסוק חדש ומהפכני בעולם המוסיקה. הקמת ההרכב הורטוס מוזיקוס הביא לשינוי בכתיבתו של ארוו פארט בשנות השבעים. הביצועים הראשונים לסגנונו החדש של פארט בשנים 1976-77 היה על ידי הורטוס מוזיקוס שהיו עבורו מעין מעבדה.

רשימת האורחים מאסטוניה תכלול גם את הרכב הג'אז "ארט-ג'אז קוורטט" שיופיע במספר מופעים עם הזמרת רוני גינוסר ונגני ג'אז ישראלים מהשורה הראשונה. מקהלת קולגיום מוזיקל בשילוב סולנים מאסטוניה יופיעו בערב גאלה לכבוד הפסטיבל השביעי בשיתוף רביעיית כרמל ונגני ג'אז ישראליים בתכנית חגיגית וכן ביוהנס פסיון מאת באך עם תזמורת הקאמרטה הישראלית ירושלים.

מקהלת ווצ'ס טאלין שתגיע לראשונה לישראל תופיע עם אנסמבל בארוקדה בביצוע המיסה הגדולה של באך בכיכובם של סולנים מאסטוניה ובתכנית עם יצירות מאת באך, פארט ובטהובן, עם התזמורת הסימפונית ירושלים.

רשימת הסולנים האסטוניים הארוכה תכלול את החצוצרן פריט איילמה, מצו-סופרן איריס אויה, זמרי הטנור אנטו אוניס, ואנדריק אוקסברב, זמר הבס ארה סאל ורבים אחרים.

פסטיבל מוסטונן-פסט השביעי יחל מיד עם סיומו של פסטיבל מוסטונן-פסט האסטוני הוותיק שמתקיים בעיר טאלין, בניהולו האמנותי של אנדרס מוסטונן. הפסטיבל מתהדר מדי שנה במספר הרכבים ותזמורות ישראליות שמופיעים בו. השנה יופיעו בפסטיבל האסטוני בין השאר, תזמורת הבארוק ירושלים שיבצעו מוסיקת בארוק איטלקי מוקדם עם ההרכב הורטוס מוזיקוס והזמרת רוני גינוסר שתעלה מופע ג'אז עם הרכב הג'אז ארט קוורטט. 

לכבוד שבע שנים לפסטיבל – באך, ארוו פארט, גלוריה של ויואלדי, מקהלת קולגיום מוזיקל, ארט ג׳אז קוורטט ורביעיית כרמל:

 • באך, פארט, ויואלדי
 • מקהלת קולגיום מוזיקל (אסטוניה)
 • ארט ג׳אז קוורטט (אסטוניה)
 • רביעיית כרמל
  ענת פורט, פסנתר
 • פריט איילמה, חצוצרה (אסטוניה)
 • יורם לכיש, אבוב
 • קרן הדר, סופרן
 • איריס אויה, מצו סופרן (אסטוניה)
 • אנדרס מוסטונן, מנצח וכינור

 

הופעות נוספות

גלילה לראש העמוד
רגע לפני שאתם עוברים לרכישת הכרטיסים,
האם אתם כבר חברים שלנו?
חברי ההיכל נהנים מהטבות מיוחדות והם הראשונים לדעת על כל המופעים החדשים.
הצטרפו לחברים שלנו והיו חלק מהמשפחה!

* השדות המסומנים הינם שדות חובה

היי, נחמד שקפצתן/ם לבקר :)

החברים שלנו הם הראשונים לדעת על המופעים החדשים
וגם נהנים מהנחות והטבות מיוחדות השמורות רק להם!
הצטרפו לחברים שלנו והיו חלק מהמשפחה :)

* הקדימו הגעתכן/ם, המופעים מתחילים בשעה הנקובה על הכרטיס שברשותכן/ם, מאחרים יופנו להושבה ביציע.

Call Now Button דילוג לתוכן