חגיגת פסנתרנים

חגיגת פסנתרנים

תאריכים:

15.5.22

אולם:

צוקר

תחילת המופע:

20:30

פתיחת דלתות שעה לפני תחילת המופע
נא הקדימו הגעתכן/ם, המאחרות/ם יופנו להושבה על בסיס מקום פנוי

בכורה עולמית ליצירה החדשה של קרל ווליניאנסקי- זוכה פרס ראש הממשלה ושני קונצ'רטי של מוצרט בערב אחד של הפסנתרן אלון גולדשטיין

אנסמבל סולני תל אביב
בניצוחו של מנהלו המוסיקלי ברק טל, יארח את הפסנתרן הבינלאומי אלון גולדשטיין (ישראל-ארה"ב) שיבצע שני קונצ'רטי של מוצרט בערב אחד.
עוד בתוכנית –רזוננס 2022, יצירה חדשה בבכורה עולמית של המלחין זוכה פרס ראש הממשלה להלחנה קרל וולניאנסקי,
יצירה העוסקת במגפת הקורונה, המלחמה באוקראינה ובשאר אירועי העולם הגלובליים בני זמננו.

תכנית הקונצרט בנויה ברובה על יצירות מפסגת הרפרטואר של מוצרט – הקונצ'רטי לפסנתר, כשבמרכז שניים מתוכם בביצוע הפסנתרן הבינלאומי אלון גולדשטיין – הקונצ'רטו מס' 19 והקונצ'רטו לשני פסנתרים, אותו יבצע גולדשטיין עם ת'או ליבן מגרמניה.

אנסמבל סולני תל אביב יקיים ב-14 וב15 במאי את הקונצרט “חגיגת פסנתרנים”, בניצוחו של ברק טל. במסגרת הקונצרט יארח שוב האנסמבל את הפסנתרן הבינלאומי עטור השבחים אלון גולדשטיין (ישראל-ארה"ב), לאחר ההופעות המשותפות המוצלחות שלהם בשנת 2014. אלון גולדשטיין יבצע שני קונצ'רטי של מוצרט בערב אחד – הקונצ'רטו לפסנתר מס' 19 בפה מז'ור ק.459, והקונצ'רטו לשני פסנתרים במי במול מז'ור, בו יצטרף אליו הפסנתרן ת'או ליבן מגרמניה. עוד יבצע האנסמבל בבכורה עולמית את רזוננס 2022, יצירתו החדשה של המלחין הישראלי קרל וולניאנסקי , שמבטאת את ההתייחסות שלו כמלחין לאירועי העולם הגלובליים של זמננו שאינם משאירים אף אחד אדיש ואף נמצאים בתודעה ובחוויה היומיומית של כולנו בהם נכללת מגפת הקורונה שתוקפת את העולם מזה שנתיים, וכן המלחמות הנסתרות והגלויות המתרחשות בעולם, לרבות המלחמה הנוכחית באוקראינה ואירועים נוספים המהדהדים במחשבותינו ובלבבנו ומונעים מאתנו "להיכנס לבידוד" ולהתעלם מהם.
יצירתו של קרל ווליאנסקי תבוצע בשני פרקים: 1. קינה וסערה [Lamentoso e furioso] 2. אפיטף [[Epitaph.

"כבוד גדול עבורנו לארח שוב את אלון גולדשטיין, פסנתרן בינלאומי שכבר הופיע עם גדולי המנצחים ועם מיטב התזמורות בעולם", אומר ברק טל, מנהלו המוסיקלי של האנסמבל, ומוסיף: "לא בכל יום ניתן לשמוע בערב אחד שני קונצ'רטי לפסנתר של מוצרט, יצירות מפסגת הרפרטואר שלו. אלון גולדשטיין יעשה זאת ויצרף אליו לביצוע הקונצ'רטו לשני פסנתרים את ת'או ליבן מגרמניה".

לצפייה באלון גולדשטיין עם אנסמבל סולני תל אביב בקונצ'רטו מס' 2 של בטהובן לחצו כאן

בנוסף לקונצ'רטי הנפלאים לפסנתר של מוצרט יבצע האנסמבל בבכורה עולמית, יצירה חדשה של המלחין הישראלי זוכה פרס ראש הממשלה להלחנה קרל וולניאנסקי. במשך כל שנות קיומו מבצע האנסמבל יצירות ישראליות כמעט בכל תכנית שלו, כולל יצירות מוזמנות חדשות רבות שנכתבות במיוחד עבורו על ידי טובי המלחינים הישראליים. האנסמבל כבר ביצע למעלה ממאה יצירות ישראליות, מתוכן למעלה משלושים יצירות חדשות מוזמנות.

אלון גולדשטיין – פסנתר
אלון גולדשטיין הזוכה להערכה רבה על תבונתו המוסיקלית ואישיותו החמה, הוא פסנתרן בעל כשרון יוצא דופן ובעל יכולת מיוחדת לתקשר עם קהלו. אמנותו הצליחה לרגש את הקהל ואת המבקרים כאחד, והוא זכה לשבחים ולהזמנות חוזרות ברחבי ארה"ב, אירופה, סין וישראל. חזונו האמנותי של גולדשטיין, חדשנותו בהרכבת תוכניות ופרשנותו הרגישה ומלאת התובנה בביצוע, מציבים אותו בחזית המבצעים של דורנו.גולדשטיין, יליד ישראל, הוא בוגר האקדמיה למוסיקה על שם רובין באוניברסיטת תל-אביב, שם למד אצל ויקטור דרביאנקו ואריה ורדי. הוא זכה במלגות מטעם קרן תרבות אמריקה-ישראל, והמשיך בלימודיו אצל לאון פליישר בקונסרבטוריון פיבודי למוסיקה בבולטימור, שם שימש עוזר הוראה של פליישר, תפקיד השמור לתלמידיו המצטיינים ביותר. לאחר שסיים הוזמן גולדשטיין ללמד בביה"ס "גילדהול" למוסיקה ולדרמה בלונדון. בזכות כישרונותיו המוסיקליים וכישוריו הבין-אישיים נוצרה במיוחד עבורו משרה ייחודית של "עמית מבצע", ובמסגרתה חנך גולדשטיין סדרת קונצרטים חדשנית למוסיקה קאמרית, בשיתוף עם סטודנטים ועם חברי הסגל, וכן הקים פסטיבל שנתי המוקדש לרפרטואר לפסנתר בארבע ידיים. לאחר שהותו בלונדון, הוזמן גולדשטיין ל"אחוזת הקרן הבין-לאומית לפסנתר" על שם תיאו ליבן שלחוף אגם קומו באיטליה, שם שהה שנתיים. בסביבה מעוררת השראה זו, כאחד משמונה פסנתרני בית צעירים מבטיחים מרחבי העולם, זכה להשתתף בכיתות אמן פרטיות עם מוסיקאים בינלאומיים. גולדשטיין ניגן עם תזמורות אמריקאיות חשובות, בהן התזמורת הסימפונית של שיקגו, פילדלפיה, סן-פרנציסקו, לוס אנג'לס, יוסטון, סנט לאויס ובולטימור, וכן עם הפילהרמונית של לונדון, תזמורת טורונטו, תזמורת ונקובר, התזמורת הלאומית איל-דה-פרנס, תזמורת פריס והפילהרמונית ג'ורג' אנסקו בבוקרשט, התזמורת הלאומית של בולגריה, תזמורת סיציליאנה בפלרמו, עם תזמורות בדרום אמריקה ובסין. הוא הופיע מספר פעמים עם התזמורת הפילהרמונית הישראלית, ועם כל התזמורות החשובות האחרות בישראל. הוא ניגן תחת שרביטם של זובין מהטה, יואל לוי, רפאל פריבק דה בורגוס, לאון פליישר, פטר אונדג'יאן, הרברט בלומשטדט, מייקל שטרן, ולדימיר יורובסקי, יואב תלמי וכן מנדי רודן ז״ל. לאחרונה נכנס אלון גולדשטיין ל- Society of Scholars של אוניברסיטת ג׳ונס הופקינס היוקרתית. אלון הוא המוסיקאי הראשון שהוענק לו תואר כבוד זה.

קרל וולניאנסקי-מלחין
קרל וולניאנסקי נולד בסנט פטרסבורג, רוסיה, ועלה ארצה בילדותו בשנת 1979. הוא בוגר האקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים בהלחנה אצל פרופ' מרק קופיטמן וקלרינט אצל פרופ' אילן שול. בוגר המחלקה להלחנה וחינוך מוזיקלי אצל פרופ' סרגיי סלונימסקי בקונסרבטוריון ע"ש רימסקי-קורסקוב, ובעל תואר דוקטור במוזיקולוגיה מהאוניברסיטה ע"ש הרצן בסנט פטרבורג, רוסיה.קרל וולניאנסקי הוא חתן פרס ראש הממשלה ופרסים נוספים. הוא השתתף בפסטיבלים רבים ויצירותיו בוצעו על ידי תזמורות והרכבים שונים בארץ ובחו"ל. המוזיקה שלו מאופיינת בגישה פוסט-מודרניסטית המשלבת אלמנטים שונים ומגוונים. קרל הוא חבר בסגל ההוראה באקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים.
ברק טל, המייסד והמנהל המוסיקלי של אנסמבל סולני תל-אביב משנת 2001 הופיע על בימות מרכזיות בעולם, בפסטיבלים בינלאומיים מרכזיים ובשידורי רדיו וטלוויזיה רבים בארץ ובאירופה. כמנהל מוסיקלי של האנסמבל, טל שיתף פעולה עם גדולי הסולנים הבינלאומיים, ביניהם הכנר מקסים ונגרוב, הצ'לן מישה מאיסקי, ורבים אחרים, וכמנצח אורח הופיע עם מרבית התזמורות בארץ כולל הפילהרמונית הישראלית, וכן עם תזמורות בגרמניה, באוסטריה, בצ'כיה, ברוסיה, בפולין, באסטוניה, בפינלנד, בסין, בקוריאה ועוד.
ברק מקדיש מזמנו גם לעבודה עם מוסיקאים צעירים ולחינוך מוסיקלי, כמנצח של תזמורות צעירות, וכחבר בסגל ההוראה של ביה"ס למוסיקה ע"ש בוכמן-מהטה באוניברסיטת תל-אביב.
אנסמבל סולני תל-אביב, זוכה פרס לנדאו לאמנויות הבמה לשנת 2015, הוקם בשנת 2001 על-ידי המנצח ברק טל, מתוך שאיפה ליצור בארץ גוף תזמורתי קאמרי איכותי ברמה הגבוהה ביותר. הוא שם לעצמו למטרה להציג יצירות של מלחינים ישראליים, לקדם סולנים ישראליים צעירים, ולטפח אהבה למוסיקה קלאסית בקרב הדור הצעיר. האנסמבל הופיע כבר באולמות הגדולים בעולם בהם אולם קרנגי בניו יורק, הקונצרטהאוס בווינה, אולם הפילהרמונית בסט. פטרסבורג, עם גדולי הסולנים הבינלאומיים בהם הכנר מקסים ונגרוב, הצ'לן מישה מאיסקי, זמר הקונטרה-טנור אנדראס שול ועוד. האנסמבל זוכה לתגובות נלהבות ולשבחים מהקהל, מהמבקרים, ומהאמנים המופיעים איתו בקונצרטים.

קונצרט מיוחד
חגיגת פסנתרנים
אנסמבל סולני תל אביב
מנצח: ברק טל
סולנים:
אלון גולדשטיין – פסנתר

התכנית:
מוצרט – קונצ'רטו לשני פסנתרים
קרל וולניאנסקי – רזוננס 2022 לתזמורת מיתרים- יצירה חדשה. בכורה עולמית!!!
מוצרט – קונצ'רטו לפסנתר מס' 19 בפה מז'ור

תל אביב ההיכל התרבות אולם צוקר, יום א' 15.5.2022 בשעה 20:30

קרל וולניאנסקי: רזוננס 2022 לתזמורת מיתרים.

היצירה רזוננס 2022 היא ההתייחסות שלי כמלחין לאירועי העולם הגלובליים של זמננו.
מגפת הקורונה, שתוקפת את העולם מזה שנתיים, המלחמות הנסתרות והגלויות המתרחשות בעולם, לרבות המלחמה הנוכחית באוקראינה, לא משאירות אף אחד אדיש ונמצאות בתודעתנו ובחווייתנו היומיומיות. אירועים אלו מהדהדים במחשבותינו ובלבבנו ומונעים מאתנו "להיכנס לבידוד" ולהתעלם מהם.

היצירה בשני פרקים:
1. קינה וסערה [Lamentoso e furioso]
2. אפיטף [[Epitaph

קורות חיים:
קרל וולניאנסקי נולד בסנט פטרסבורג, רוסיה, ועלה ארצה בילדותו בשנת 1979. הוא בוגר האקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים בהלחנה אצל פרופ' מרק קופיטמן וקלרינט אצל פרופ' אילן שול. בוגר המחלקה להלחנה וחינוך מוזיקלי אצל פרופ' סרגיי סלונימסקי בקונסרבטוריון ע"ש רימסקי-קורסקוב, ובעל תואר דוקטור במוזיקולוגיה מהאוניברסיטה ע"ש הרצן בסנט פטרבורג, רוסיה.
קרל וולניאנסקי הוא חתן פרס ראש הממשלה ופרסים נוספים. הוא השתתף בפסטיבלים רבים ויצירותיו בוצעו על ידי תזמורות והרכבים שונים בארץ ובחו"ל. המוזיקה שלו מאופיינת בגישה פוסט-מודרניסטית המשלבת אלמנטים שונים ומגוונים. קרל הוא חבר בסגל ההוראה באקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים.

הופעות נוספות

גלילה לראש העמוד

החברים שלנו הם הראשונים לדעת על המופעים והאירועים החדשים
וגם נהנים מהנחות והטבות מיוחדות השמורות רק להם!
הצטרפו לחברים שלנו והיו חלק מהמשפחה :)

רגע לפני שאתם עוברים לרכישת הכרטיסים,
האם אתם כבר חברים שלנו?
חברי ההיכל נהנים מהטבות מיוחדות והם הראשונים לדעת על כל המופעים החדשים.
הצטרפו לחברים שלנו והיו חלק מהמשפחה!

* השדות המסומנים הינם שדות חובה

היי, נחמד שקפצתן/ם לבקר :)

החברים שלנו הם הראשונים לדעת על המופעים החדשים
וגם נהנים מהנחות והטבות מיוחדות השמורות רק להם!
הצטרפו לחברים שלנו והיו חלק מהמשפחה :)

* הקדימו הגעתכן/ם, המופעים מתחילים בשעה הנקובה על הכרטיס שברשותכן/ם, מאחרים יופנו להושבה ביציע.

Call Now Button דילוג לתוכן