התזמורת הסימפונית הצוענית של בודפשט עם מייק בורשטיין

התזמורת הסימפונית הצוענית של בודפשט עם מייק בורשטיין

תאריכים:

14.11.22

אולם:

לואי

תחילת המופע:

20:30

פתיחת דלתות שעה לפני תחילת המופע
נא הקדימו הגעתכן/ם, המאחרות/ם יופנו להושבה על בסיס מקום פנוי

תזמורת המנגנת ללא תווים וללא מנצח!
התזמורת הסימפונית הצוענית של בודפשט עם מייק בורשטיין בתוכנית ייחודית המשלבת מוזיקה קלאסית ומנגינות יהודיות וצועניות. התזמורת מבודפשט, הידועה גם בשם "100 הכנרים הצוענים", היא הגדולה מבין התזמורות הצועניות בעולם.
מגיעה שוב לישראל לאחר ההצלחה הגדולה בשנת 2019. הפעם בתוכנית מיוחדת במינה, הכוללת פניני מוזיקה קלאסית וקטעים ידועים של פולקלור יהודי וצועני, והכל בעיבוד המיוחד של התזמורת המורכבת ברובה מכנרים וירטואוזים ובליווי כלי נגינה ייחודיים.
רבות דובר על הדימיון הרב בין המוזיקה היהודית והצוענית – ומכאן החיבור המתבקש לזמר הבינלאומי בעל הקול השמיימי, כוכב מחזות זמר ואגדה בחייו – מייק בורשטיין. הוא אינו זקוק להצגה הרי הוא אחד האומנים הישראלים הפופולריים והאהובים בעולם. מגיע לארץ במיוחד כדי להשתתף במופע.
השתתפותו של מייק בורשטיין בתוכנית עם התזמורת הצוענית מדגישה את הצליל הייחודי של התזמורת והדמיון בין המוזיקה יהודית וצוענית. התזמורת הצוענית מבודפשט הינה תופעה מיוחדת בעולם המוזיקה. היא מנגנת את קטעי הפולקלור הצועני לצד מוזיקה קלאסית של ברהמס, שטראוס, ביזה, מונטי וסרסטה – והכל בדרך הייחודית שלה – ללא תווים וללא מנצח.
את תפקיד המנצח מבצע בתורנות אחד מסולני התזמורת.
עם זאת הם מצליחים לנגן בתאום מלא תוך שינוי מהיר של סגנונות ומקצבים. הקשבה הדדית ותאום מיוחד בין המוזיקאים הינם התכונות המייחדות את התזמורת.
בהרכב התזמורת הצוענית, מלבד הכינורות, יש גם מספר ויולות, צ'לוים, קונטרבסים וקלרינטים. הכלי הייחודי בתזמורת הצוענית הינו הצימבלום, שמקנה למוזיקה גוון מוזיקלי עשיר וייחודי.
סיפור הקמת התזמורת מיוחד גם הוא. בשנת 1985 לאחר מותו של שנדור ירוקי המוזיקאי הצועני המפורסם ביותר בהונגריה, כל המוזיקאים הצוענים הגיעו ללווייתו וניגנו יחדיו ככבוד לשנדור. כך נוצרה התזמורת הצוענית מבודפשט, שהפכה במהרה לפלא מוזיקאלי באירופה ובעולם כולו.

הופעות נוספות

גלילה לראש העמוד

החברים שלנו הם הראשונים לדעת על המופעים והאירועים החדשים
וגם נהנים מהנחות והטבות מיוחדות השמורות רק להם!
הצטרפו לחברים שלנו והיו חלק מהמשפחה :)

רגע לפני שאתם עוברים לרכישת הכרטיסים,
האם אתם כבר חברים שלנו?
חברי ההיכל נהנים מהטבות מיוחדות והם הראשונים לדעת על כל המופעים החדשים.
הצטרפו לחברים שלנו והיו חלק מהמשפחה!

* השדות המסומנים הינם שדות חובה

היי, נחמד שקפצתן/ם לבקר :)

החברים שלנו הם הראשונים לדעת על המופעים החדשים
וגם נהנים מהנחות והטבות מיוחדות השמורות רק להם!
הצטרפו לחברים שלנו והיו חלק מהמשפחה :)

* הקדימו הגעתכן/ם, המופעים מתחילים בשעה הנקובה על הכרטיס שברשותכן/ם, מאחרים יופנו להושבה ביציע.

Call Now Button דילוג לתוכן