אורלי פורטל

אורלי פורטל

סדרת המחול של היכל התרבות

תאריכים:

17.6

אולם:

צוקר

תחילת המופע:

13:30

להטבה למחזיקי ישראכרט – לחצו כאן

להטבה למחזיקי MAX – לחצו כאן

  להטבה למנויי קבוצת ידיעות אחרונות – לחצו כאן

להטבה למחזיקי כרטיס אל על – לחצו כאן

להטבה לחברי פועלים וונדר יש להיכנס לאפליקציה

פתיחת דלתות שעה לפני תחילת המופע
נא הקדימו הגעתכן/ם, המאחרות/ם יופנו להושבה על בסיס מקום פנוי

"פרלוד" בשעה 13:00 באכסדרת אולם צוקר

'פקרוני' הוא מחול תשוקה סוחף, ריקוד פולחן סוער, החושף מנקודת מבט מאוד אישית את הקשר בין הגוף הזמני לאהבה הנצחית, כאשר ברקע מתנגן שירה של אֻםּ כֻּלְת'וּם בהקלטה מהופעה חיה.

ביצירה זו אורלי פורטל בוחרת לראשונה, לרקוד עם גברים בליווי קולה של הזמרת והמוזיקאית אשר פילסה לעצמה דרך בעולם גברי והיתה לסמל התרבות הערבית המודרנית, מקור השראה לחופש ולביטוי נשי עוצמתי. מוזיקה ושירה נשזרים יחד בתנועה הטקסית הסוחפת של הגוף ליצירת מפגן מרתק של מיתוס התשוקה.

הנשים משמיעות את קולן, בהקלטה מימים עברו ועל הבמה בזמן אמת, מלוות את הגברים אשר אימצו אל לבם את שפת המחול הייחודית של פורטל. תרבות תנועת האגן כתנועה חברתית המחבקת מסורת ופולקלור שכל אחד ואחת מביאים עמם. גבולות המגדר מיטשטשים כאשר משחקי כוח עתיקים נבחנים לעומק ומתגבשת הגדרה חדשה של גבריות סמכותית במחול קברט וירטואוזי עכשווי.

"יצירת מחול זו היא שיר אהבה לאהבה, לכל אהוביי ומאהביי,

שיר הלל ליכולת להיות אישה אוהבת שאינה תלויה באהבה."

– אורלי פורטל

אורלי פורטל, כוריאוגרפית ורקדנית :  מורה למחול, מטפלת בתנועה ובקול, חוקרת פולקלור מרוקאי והמפתחת של שפת מחול ייחודית המתמקדת בתנועתיות הטבעית של הגוף וביצירת תנועה המכבדת את המבנה הפיזי והנפשי. דרך היצירה מציגה פרשנות עכשווית למסורות עתיקות ומשלבת אלמנטים מן המחול המודרני העכשווי, קונטקט אימפרוביזציה, פלדנקרייז וריקודי בטן.

אנדרסון בראז, רקדןבוגר בית הספר למחול קלאסי ומודרני בלונדרינה, ברזיל, רקד בלהקת הבלט של לונדרינה ובלהקות מקצועיות בסלבדור ובסאו פאולו. בשנת 2005 נענה להזמנתו של אוהד נהרין והצטרף ללהקת המחול בת שבע, בשנת 2008 היה בין מייסדי להקת המחול מריה קונג ומטפל בשיטת אילן לב.

ארתור אסטמן, רקדןבוגר בית הספר לבלט בוורונז', רוסיה, לאחר עלייתו לישראל המשיך את לימודיו באקדמיה למוזיקה ולמחול בירושלים. רקדן, צייר ומעצב, אסטמן, הכוריאוגרף של תיאטרון קליפה, רקד עם להקת המחול הקיבוצית, ברק מרשל, להקת המחול של ענבל פינטו ואבשלום פולק ולהקת המחול מריה קונג. הגיע לגמר תוכנית הריאליטי "נולד לרקוד" ומתארח בגרסה הרוסית של התוכנית.

ארז זוהר, רקדןבוגר תיכון האקדמיה למוזיקה ולמחול ע"ש רובין בירושלים. יוצר רב תחומי, היה רקדן בלהקת המחול בת שבע ומאז 2012 תומך בהעלאת הפקות מקומיות ליצירות של אוהד נהרין ברחבי העולם. מורה לשפת הגאגא, מנחה סדנאות ושיעורים בארץ ובחו"ל ומטפל מוסמך בשיטת אילן לב.

צילום: ילנה זפסקי

פרולוד: עומק הדיבור
אמן: דור זליכה לוי
עומק הדיבור عمق الكلام היא עבודת סאונד חדשה שיצר האמן דור זליכה לוי. בליבה של העבודה שוכן שיר אהבה שנכתב בשתי שפות, עברית וערבית. המלים בעברית נכתבו כתרגום של המלים בערבית, והן שומרות ביניהן על קשר מבני ומצלולי.

הופעות נוספות

גלילה לראש העמוד

החברים שלנו הם הראשונים לדעת על המופעים והאירועים החדשים
וגם נהנים מהנחות והטבות מיוחדות השמורות רק להם!
הצטרפו לחברים שלנו והיו חלק מהמשפחה :)

רגע לפני שאתם עוברים לרכישת הכרטיסים,
האם אתם כבר חברים שלנו?
חברי ההיכל נהנים מהטבות מיוחדות והם הראשונים לדעת על כל המופעים החדשים.
הצטרפו לחברים שלנו והיו חלק מהמשפחה!

* השדות המסומנים הינם שדות חובה

היי, נחמד שקפצתן/ם לבקר :)

החברים שלנו הם הראשונים לדעת על המופעים החדשים
וגם נהנים מהנחות והטבות מיוחדות השמורות רק להם!
הצטרפו לחברים שלנו והיו חלק מהמשפחה :)

* הקדימו הגעתכן/ם, המופעים מתחילים בשעה הנקובה על הכרטיס שברשותכן/ם, מאחרים יופנו להושבה ביציע.

Call Now Button דילוג לתוכן