פרויקטים מיוחדים

סומלייה 2024

1-2.4.2024

מאות מותגי יינות שונים התקבצו באכסדראות היכל התרבות לתערוכה השנתית. במסגרת האירוע חולקו פרסים לאנשים בולטים בענף על תרומתם והישגיהם.

במשך יומיים ביקרו בתערוכה אלפי מבקרים ביניהם, אנשי מקצוע, מסעדנים, מלונאים, ייננים, יבואני יין, מפיצים, קניינים, בעלי חנויות וחובבי יין.

למרות שהכוכב המרכזי של התערוכה היה היין, ניתן היה למצוא בתערוכה גם דוכני בירה, טבק, גבינות ושוקולד שסיפקו חוויה משלימה וגיוון.

רביעיית אבישי כהן ורביעיית מיתרים במופע לניר עוז

24.1.2024

רביעיית אבישי כהן, בליווי רביעיית מיתרים מהפילהרמונית הישראלית במופע מיוחד, שהכנסותיו נתרמו לטובת שיקום קיבוץ ניר עוז

זהו המופע השלישי בסדרת המופעים שיזם היכל התרבות תל-אביב כתרומה ליישובי העוטף.

קיבוץ ניר עוז ספג מכה קשה ביותר ב-7 באוקטובר. אחד מתוך ארבעה תושבים בקיבוץ נחטף או נרצח. המופע נפתח בדבריה של שרון ליפשיץ, בתה של יוכבד ליפשיץ שחזרה מהשבי בעזה. שרון הקריאה על הבמה את שמות החטופים מניר עוז וקראה למקבלי ההחלטות להשיבם הביתה לפני הכל.

במופע בוצע קטע אינסטרומנטלי חדש "קינצוגי" – הקטע נכתב תחת השפעתם ובצילם של האירועים מאז אותו היום.
"קינצוגי" היא אמנות חיבור מחדש של כלי חרס שבורים בעזרת זהב (קין ביפנית = מוזהב, צוגי = חיבור). אמנות המייצגת בין היתר את החשיבה היפנית בנוגע לטראומות, להתמודדות עם משברים והשפעתם על נפש האדם.

אל ההרכב של אבישי כהן הצטרפה רביעיית מיתרים מהפילהרמונית הישראלית לביצועים משותפים ומיוחדים .

רביעיית אבישי כהן
חצוצרה: אבישי כהן | פסנתר: יונתן אבישי | קונטרבס: ברק מורי | תופים: זיו רביץ

רביעיית מיתרים של הפילהרמונית הישראלית
כינור 1: ניצן קנטי | כינור 2: גילי ריבקין | ויולה: גילי רדיין | צ׳לו: ליה פרלוב

עיבודים לרביעיית מיתרים: יבגני לויטס

קונצ'רטו לבארי

12.12.2023

"מאור הירח של ה-7 באוקטובר, קרני השמש הראשונות הביאו לעולם אחר, עולם של כאב, עולם ששינה את כולם. אני יודע באופן אישי שאני לא מנגן באותה הצורה מאז, ובטוח שאתם לא שומעים מוזיקה באותה הצורה מאז" , כך פתח המנצח, המלחין והפסנתרן גיל שוחט את "קונצ'רטו לבארי". המופע השני בסדרת המופעים, שהכנסותיהם תרומה לשיקום יישובי העוטף.

אולם צוקר התמלא בקהל, שהגיע לקונצרט ייחודי באווירה של תקווה, אחווה ונתינה, בניצוחו של גיל שוחט, יחד עם זמרת הסופרן דניאלה לוגסי. בנוסף השתתפו: נתי כהן על תופים, חיה יושע בקונטרבס ואנסמבל פוליפוניה.

במופע ניתן היה ליהנות מביצועים ממגוון סגנונות: קלאסי, פופ, ג׳אז ושירים ישראליים. משוברט ועד לאונרד כהן, מאבינו מלכינו ועד אסטוריאס של אלבניז.

הצלילים וההרמוניות התערבבו עם כאב, ברגע בו עלתה לבמה דפנה אדמתי, שניצלה מהטבח בבארי. דפנה סיפרה את סיפורה מבארי ועל היום בו התעוררנו לתופת. לצד הכאב שיתפה את הקהל בהרבה אופטימיות ובתוכניות לעתיד. בהמשך ביצעה דואט מרגש עם דניאלה לוגסי לשיר "אין לי ארץ אחרת".

BRING THEM HOME

29.11.2023

כחודש וחצי לאחר אירועי ה- 7 באוקטובר, החלה בהיכל התרבות סדרת מופעים שמטרתה לסייע בשיקום יישובי העוטף, אשר סבלו פגיעה קשה.

המופע הראשון ברשימת המופעים החשובים היה מופע משותף, של רביעיית אלי דג'יברי, יחד עם רביעיית מיתרים מהפילהרמונית הישראלית.
את המופע פתח אבי שמריז, תושב כפר עזה, אשר בנו אלון נפל בשבי החמאס. שמריז סיפר על מימדי האסון בכפר עזה ועל מאבק משפחות החטופים.
מיד אחריו עלה אלי דג'יברי לבמה וביצע את "התקווה", אשר לוותה בשירת הקהל. לאחר מכן, הצטרפו אליו שאר הנגנים ויחד ביצעו עיבודים חדשים ומרגשים לכמה מיצירותיו של דג׳יברי.
המופע שילב בהרמוניה מוזיקת ג'אז יחד עם מוזיקה קלאסית, כשהשיא של הערב היה ביצוע הבכורה ליצירה "BRING THEM HOME, שכתב דג'יברי לאחר המאורעות הקשים.

במופע השתתפו: אלי דג׳יברי -ניהול מוזיקלי וסקסופונים, תומר בר – פסנתר, אלון ניר – בס, דניאל דור – תופים, ניצן קנטי – כינור 1, גילי ריבקין – כינור 2, גילי רדין – ויולה וליה פרלוב – צ׳לו.

הכנסות המופע נתרמו לשיקום כפר עזה.

חגיגות ט"ו באב

1-5.8.2023

היכל התרבות תל אביב חגג את חג האהבה במשך חמישה ימים עם הופעות של מיטב האומנים בדואטים מרגשים ושירי אהבה.

ארקדי דוכין חגג יום הולדת 60 במופע מיוחד עם שלל שירי האהבה. הוא אירח את שלומי שבת, קרן פלס, שלומי שבן, וגם הפתיע את הקהל עם אורח מיוחד – יהודה פוליקר, שיומיים לפני כן חגג ביוונית באולם לואי עם המופע 'סלוניקי – חיפה – תל אביב', ויחד עם חיים רומנו ניגנו את הצלילים השמחים והאהובים.

באולם צוקר הופיעו נקמת הטרקטור במופע "מטבח אקוסטי", בגרסה מעט אחרת ובמעטפת אינטימית לשירי הלהקה, וארחו את אפרת בן צור; עוזי נבון ואנט פרנסיס בשני פסנתרים; נורית גלרון במופע חדש ומרגש "קורא לי לבוא" עם עיבודים חדשים לשירים האהובים, בהפקה מוזיקלית של גיא ויהל ; גל דה פז הופיעה עם שלל אורחים ביניהם: גיא מזיג, מאור כהן, גל ניסמן ונוספים בגרסאות אינטימיות לשירים שלה ושל האורחים ; רונה קינן בביצוע שירים מהאלבום עטור השבחים "עיר בלי געגוע" אורחים מיוחדים: ג׳יין בורדו אשר הצטרפו לביצועים משותפים לשירי אהבה מהרפרטואר המגוון.  

SOMMELIER 2023

14-15.2.2023

 תערוכת היין הגדולה בישראל נערכה גם השנה בהיכל התרבות תל – אביב.

אלפי אנשי מקצוע מהענף, יקבים, חובבי יין, שפים ועוד רבים אחרים, פקדו את ההיכל למשך יומיים, שם נחשפו לחידושים האחרונים בתחום היינות, ובעיקר טעמו הרבה יין מקומי ובינלאומי.

פצ'ה קוצ'ה

6-7.2.2023

כמיטב המסורת, גם השנה, במשך יומיים היכל התרבות התמלא עד אפס מקום באורחים שהגיעו לצפות, לחוות ולהרגיש את מיזם האמנות והתרבות "פצ'ה קוצ'ה".

על במת ההיכל הציגו אמנים/יות, אנימטורים/יות, צלמים/ות, מעצבים/ות תעשייתיים, פרפורמרים/יות, מוזיקאים/ות וכאלה שפשוט מסרבים להיכנס תחת הגדרה ברורה. יוצרות ויוצרים, מתחומים שונים ומגוונים, קיבלו כל אחד זמן מוקצב באורך 6:40 דקות להציג בפני הקהל עשייה מקורית, מרתקת ומסקרנת שמרטיטה את המח ואת הלב.

משתתפים: אורי שיפרין ענבי, מיטל רז, ניצן מיוסט, ברק הימן, בן אילון, ליאת דניאלי, עדי פלד פליישר, עדה רימון ואופק שמר מלחמאמי, וצ׳יל פיל.

פצ'ה קוצ'ה הגיע לתל-אביב בתוך המזוודה של ענת ספרן שקראה לדגל לאיתי מאוטנר, ומאז השניים אוצרים ומנחים יחדיו את הפנומנה התרבותית הזו. השניים שומרים על קשר עם עולם היצירה המקומי המבעבע, ואת הדברים הטובים והמעניינים ביותר שהם רואים הם מעלים על במת הפצ'ה קוצ'ה. 
צלע נוספת במשולש הפצ'ה המקומי היא חברת ההפקה האיכותית פאזה שפרשה את חסותה עליו החל מהערב השני בסדרה מתוך אמונה ואהבה גדולה ליצירה המקומית."

מיצ'ה פיגה

מאי 2022

מיזם תרבות ביוזמתו ובניהולו האמנותי של יחזקאל לזרוב, המזמין את הקהל לחוות את עומקו של תהליך יצירה תיאטרונית ולצלול אל עולמות ההשראה, השאלות וההקשרים התרבותיים מהם נוצרת הצגה.

מיצ'ה פיגה חגגה את ראשית פועלה באירוע רב תחומי הכולל פרפורמנס, אינסטליישן, וידאו ארט, העשרה פילוסופית ומסיבת שינה. בליבו של האירוע: הצגת תיאטרון "האדם המיותר", בעיבודו ובבימויו של לזרוב לקלאסיקה הרוסית "אובלומוב" של הסופר איוואן גונצ'רוב. אלה התקיימו בחלליו השונים של היכל התרבות תל אביב, שהעניק למיזם בית למשך פעילותו.

פסטיבל ימי מוצרט

27-29.1.2022

אולם צוקר התמלא בחובבי מוזיקה קלאסית שהגיעו להאזין לביצוע יצירותיו של המלחין המחונן מבוצע בכלים תקופתיים במסגרת "פסטיבל ימי מוצרט 2022".

22 קונצרטים בהשתתפות סולנים ונגנים בינלאומיים, ובניהולו המוזיקלי של צבי מניקר.

בתוכנית הפסטיבל נוגנו, בין היתר, הגראן פרטיטה, הרקוויאם, רביעיות החליל, חמישיות הקלרינט והקרן, סימפוניה, קטעי אופרה ועוד.

"רשומון" - תערוכת איורים, המחלקה לתקשורת חזותית, בצלאל

5.8.2021

תלמידי שנה ג' במחלקה לתקשורת חזותית בבצלאל מחזירים לחיים את המסורת המפוארת של פוסטרים מאוירים.

שיאו של הסטודיו "איור ועיצוב" בהנחיית המאיירת אורית ברגמן הוא בפרויקט שניתן בכל שנה, בו הסטודנטים מאיירים סדרה בת שלושה פוסטרים הנוגעים בעולמות הקולנוע והתיאטרון.

היצ'קוק, אלמדובר, קובריק, טרנטינו, וג'רמוש הם רק חלק מגדולי במאי הקולנוע להם איירו ועיצבו הסטודנטים כרזות. באמצעות שימוש בשפה איורית מתאפשרת פרשנות מסקרנת, רעננה, ומפתיעה לסרטים והצגות מוכרות, תוך התכתבות עם עולמם הוויזואלי והתמטי של היוצרים, וגיבוש שפה גרפית מובחנת המאחדת איור ועיצוב.

להמשך קריאה >>

"אומרים שהיה פה שמח" - תערוכה מאת משה שי

30.1.2020

התערוכה "אומרים שהיה פה שמח", מספקת הצצה חד פעמית וייחודית אל מאחורי הקלעים של גיבורי התרבות הישראלית בשנות השמונים והתשעים. תערוכה זו היא מדגם מייצג מתוך ספר הצילומים החדש של הצלם משה שי, המאגד רגעי קסם כפי שנתפסו בעדשת המצלמה שלו, ומציע מעין "קפסולת זמן" של חיי התרבות הישראלית בשנות השמונים ושל דמויות שהפכו לנכסי צאן ברזל בחיינו כאן. הצילומים מעבירים את הניחוח המיוחד של התקופה, שהיתה תקופת מעבר בין תום להתפכחות, בין דור הוותיקים לדור ההמשך בתרבות הישראלית.

להמשך קריאה >> 

ניגונים בצדק בהיכל

14.12.2022

כחלק מפסטיבל שנמשך שלושה ימים ברחבי תל-אביב "ניגונים בצדק", התקיים בהיכל אירוע שכולו חגיגת יהדות עברית, מוזיקה והגות.

זו השנה הרביעית שהפסטיבל מתקיים ומציג תכנית אמנותית מרשימה ומקורית ומציע פרספקטיבה מעניינת על התרבות היהודית.

במסגרת היום המרתק התקיימו שלושה אירועים מיוחדים: הראשון, 'מַסֶּכֶת פְּלָאַיִךְ, תֵּל-אָבִיב' – סיור בעקבות ביאליק עם אבישי וול. מאוחר יותר באותו באותו הערב קיימנו באולם לואי את המופע המרכזי והממלכתי "הכוכבים רימו אותי" לכבוד חגיגות 150 שנים להולדתו של המשורר הלאומי חיים נחמן ביאליק. במופע, ביחד עם תזמורת אנדלוסית הישראלית אשדוד ובניצוחו של אלעד לוי, בוצעו שיריו המוכרים ואהובים של ביאליק לצד שירים שהולחנו במיוחד עבור המופע. במהלך המופע שולבו על המסכים עבודות וידאו ארט מיוחדות, וכן פריטים דוקומנטריים ותמונות אשר חיברו את הקהל לסיפור האישי של ביאליק. במופע המרגש לקחו חלק: ריטה, ברי סחרוף, שלומי שבן, אסתר רדא, אלון אולארצ'יק, טדי נגוסה, תיאטרון קליפה ומקהלת בת קול.
באולם סלע- הרבה ספיר נוימן איל בהרצאה מרתקת: 'פגישה בין העברית לרעיון הגאולה בקבלה'

3 הכוהנים

13.8.2022

"כימיה. אַלכִּימְיָה. טֶלֶפַּתִיָה. כולן מילים מתאימות לתאר את האיכות של ההרכב הזה", מגזין DownBeat
משפחת הג'אז הישראלית שכבשה את הבמות היוקרתיות חזרה להופעה בישראל באולם צוקר. ענת, יובל ואבישי, שלושת האחים המוזיקאים למשפחת כהן, התפתחו מקצועית בדרכים מקבילות, כל אחד מהם פיתח קריירה מוזיקלית עשירה בסצינת הג'אז הבינלאומית. מאז 2004 הוציאו שלושת הכוהנים ארבעה אלבומים, כולם זכו לביקורות נלהבות.
הקשר המוזיקלי בין השלושה הוא אינטואיטיבי, ראשוני ומשלים. יש להם שפה ומרחב משלהם והוא ממגנט. לעיתים נדמה שהם מתייחסים לכלי הנשיפה שלהם כאילו היו קולות שירה והם נשמעים כמו אקפלה אינסטרומנטלית. אל השלישייה הצטרף הפסנתרן הישראלי-צרפתי יונתן אבישי, איתו הם מנגנים, כחברים ועמיתים, קרוב לשלושה עשורים ורק לאחרונה חזר הרכב זה מסיבוב הופעות מוצלח באירופה.

פסטיבל הקיץ

5-6.8.2021

היכל התרבות תל אביב חגג את הקיץ בסדרת מופעים בסוף השבוע הראשון של אוגוסט. 

  • שלומי שבת השיק את האלבום החדש "שלומי וחברים" בערב מיוחד עם אורחים. במופע ביצע את להיטיו הגדולים מהקריירה הענפה שלו, לצד שירים שבלטו לאורך השנים באלבומיו השונים, שזכו להצלחה גדולה: "מורידים את הירח", "למה את הולכת", "בוא הביתה", "מה אתה עובר" ועוד.  
  • אילן וירצברג ולהקתו אירחו את דניאל סולומון ודנה עדיני במופע "בציר טוב" ועד היום. זהו מופע להקה חדש החוגג 40 שנה לאלבום האלמותי, האלבום שנחשב לאחד מאלבומי הרוק הטובים שנעשו בארץ, וכולל את מיטב שיריו, בשילוב שירים מכל תקופת יצירתו משנות ה- 70 ועד היום, שירים מאלבומי הסולו ושירים שכתב לאחרים: "לא יכולתי לעשות כלום", "אוי ציפורה", "הכל עומד במקום" ועוד שירים רבים מוכרים ואהובים.
  • קרולינה במופע האינטימי החדש שלה ""So Close, כשהיא לבד עם גיטרה על הבמה, הציגה פרשנות חדשה ואינטימית למיטב השירים שצברה לאורך השנים. המופע, שכשמו כן הוא – כל כך קרוב, סיפק הזדמנות לקהל לחוות חוויה מוזיקלית סוחפת מרגשת וחד פעמית של חיבור וקירבה בלתי אמצעית לקרולינה. 
  • גיל שוחט חזר במופע הפסנתרים האהוב עם חבריו הזמרים והפסנתרנים מהשורה הראשונה. שבע מאות קלידים, שבעה פסנתרי כנף בוהקים, שבעה פסנתרנים בינלאומיים ווירטואוזים, אשר ניגנו יחדיו בחגיגה מטורפת של צלילי מלך הכלים. השירים האהובים, היצירות הוירטואוזיות, עוצמה מוזיקלית של גאונות. במופע התארחו להקת שלווה שריגשה מיליוני אנשים ברחבי העולם במופע השתתפו: רמי קלינשטיין, שלמה גרוניך, דניאלה לוגסי, לאוניד פטשקה, ויקטור סטניסלבסקי, ליאור פארי, מיכאל זרצקל, יהונתן פרלמן ואנדרי פלדבאו.

"חי בגימל" שלומי שבן מארח אמנים

5.6.2020

תקופת הקרונה היתה מאתגרת לחברה הישראלית. ענף התרבות נפגע וסגר את שעריו לתקופה ארוכה. בתקופה זו השקנו בהיכל התרבות את "חי בגימל" תכנית טלוויזיה ייחודית בהנחייתו של שלומי שבן, בה הוא מארח מגוון אומנים מעולם התרבות הישראלית לתכנית בה נשזרים סיפורים מרתקים בשיחה אינטימית על השירים שנוצרו בשילוב ביצועים נדירים.

התכנית ארכה שתי עונות. העונה הראשונה כללה שנים עשר פרקים בהם השתתפו שלום חנוך, חוה אלברשטיין, נינט טייב, אסף אמדורסקי, יוני רכטר, שלומי שבת, שי צברי, רונה קינן, אלון עדר, שלמה גרוניך, מארינה מקסימיליאן ושולי רנד. לצפייה בפרקים >>

העונה השנייה כללה תשעה פרקים בהשתתפות: אביב גפן, קרולינה, אביתר בנאי, עמיר בניון, גל תורן, דודו טסה, יסמין מועלם, ריקי גל ואורחים נוספים. – לצפייה בפרקים>>

התוכנית הינה פרויקט משותף של כאן-תאגיד השידור הציבורי והיכל התרבות תל אביב, בשיתוף עם המון ווליום

גלילה לראש העמוד
רגע לפני שאתם עוברים לרכישת הכרטיסים,
האם אתם כבר חברים שלנו?
חברי ההיכל נהנים מהטבות מיוחדות והם הראשונים לדעת על כל המופעים החדשים.
הצטרפו לחברים שלנו והיו חלק מהמשפחה!

* השדות המסומנים הינם שדות חובה

היי, נחמד שקפצתן/ם לבקר :)

החברים שלנו הם הראשונים לדעת על המופעים החדשים
וגם נהנים מהנחות והטבות מיוחדות השמורות רק להם!
הצטרפו לחברים שלנו והיו חלק מהמשפחה :)

* הקדימו הגעתכן/ם, המופעים מתחילים בשעה הנקובה על הכרטיס שברשותכן/ם, מאחרים יופנו להושבה ביציע.

Call Now Button דילוג לתוכן