פסטיבל החורף בהיכל התרבות

פסטיבל החורף 4:

פסטיבל החורף 4 של היכל התרבות ת"א התקיים בתחילת 2022 בין גלי הקורונה כשמסכות על פנינו, ארחנו הופעות ייחודיות ומרגשות שהפגישו בין האומניםהמובילים והמוכרים בישראל! 
במסגרת הפסטיבל, עלתה הפקת מקור- מופע מיוחד משירי נתן זך, בה השתתפו: אסף אמדורסקי, יוני רכטר, כנסיית השכל, נורית גלרון, קרולינה, רונה קינן, ריקי גל, שלומי שבן ושלום חנוך
כמו כן, לקחו חלק בחגיגה: אחינועם ניני, להקת תיסלם שחגגה 40 שנה ל"רדיו חזק" עם מאור כהן ופיטר רוט, החברים של נטאשה אירחו את שלומי שבת ועוד.

פסטיבל החורף 3:

בפסטיבל החורף 3 של היכל התרבות ת"א הצגנו שנים עשר מופעי מוזיקה בהם השתתפו מיטב האומנים, ישראלים ובינלאומיים במהלך סופ"ש מוזיקלי שהתקיים בתחילת פברואר 2020 בשלושת האולמות.
פתיחת הפסטיבל-באולם לואי
, חגיגית במיוחד עם ההרכב BOWY CELEBRATION
בהמשך לקחו חלק והופיעו עמיר בניון שאירח את ברי סחרוף וארכדי דוכין, 'דני גידי וחברים' שהקפיצו את הקהל, המופע החדש של דיקלה – 'חופשייה' שאירחה את אביב גפן בערב מרגש.
על בימת אולם צוקר הופיעו אסף אמדורסקי עם חמישיית קרני פוסטל, שולי רנד במופע 'תשליך', ויקטוריה חנה שאירחה את ריף כהן, נקמת הטרקטור שחגגו 30 שנות יצירה  וערן צור ארח את אביב גדג'
במועדון סלע בישיבה אינטימית סביב שולחנות עם כוס יין, הופיעו ההרכבים של אלי מגן ועדי רנרט במופע ג'אז משובח, הילה כהן אלעזר בערב משירי דויד גרוסמן וענת מלמוד.

צילום: יובל אראל

פסטיבל החורף 2:

דודו ז'רז'בסקי מנהלו האומנותי של הפסטיבל החורך ה-2 של היכל התרבות משתף: "היכל התרבות תל אביב מהווה את מוסד התרבות החשוב במדינה. הפקנו פסטיבל מוזיקה המאגד תחת מטריה אחת מגוון אירועים מוזיקליים. הייתי שמח שיהיו יותר נגיעות קלאסיות בעתיד וכאשר אני מביט אל הפסטיבלים הבאים אני בטוח שהוא יהפוך להיות אבן דרך בעשייה התרבותית והמוזיקלית." 
השנה אירחנו את אהוד בנאי במופע בכורה חגיגי, אביב גפן והתעויוט במופע אקוסטי! באולם של 2400 מקומות ישיבה, יובל דיין שהופיעה לראשונה על בימת ההיכל ומופע נעילה של האמן הבינלאומי סטיבן ווילסון. באולם צוקר התארחו דניאל זמיר ויונתן רזאל במופע משותף ומיוחד בניחוח יהודי מסורתי כשבאותו ערב ועל אותה במה הופיע אלון עדר ולהקה –במופע רוק משובח עם רונה קינן. אחינועם ניני שהשיקה את הדיסק החדש "התאהבתי באך" במסגרת הפסטיבל, מיה בלזיצמן ומתן אפרת – הרכב מצליח שהציג הפקה עם רביעיית מיתרים, דנה עדיני אורחת, ערב שהוא קסם שמחוץ לקופסה. דויד ברוזה ויונתן גפן שהציגו קלאסיקה היסטורית במופע "דוד ויהונתן", כמו כן קיימנו מופע מוזיקלי לילדים שוחרי תרבות "שירים לעמליה" שנחל הצל

צילום: יובל אראל

פסטיבל החורף 1:

בחורף 2018 היכל התרבות בתל אביב חגג 60 שנה להיווסדו. במסגרת החגיגות התקיים, לראשונה, פסטיבל חורף עם מיטב האמנים ומופעים מרגשים
במהלך 60 השנים בהם קיים היכל התרבות בתל אביב, נרשמו רגעים מכוננים בהיסטוריה התרבותית של זמננו.
פסטיבל החורף הראשון בהיכל התרבות התקיים בין התאריכים 1-3.2.18 הפסטיבל מתעתד להפוך למסורת. הרעיון הוא לקיים פסטיבל שיארח יוצרים ישראליים ומגוון תרבויות המייצג את הפסיפס הישראלי, מופעים חדשים לצד מופעי איחוד מרגשים וחד פעמיים. הפסטיבל התקיים בכל חללי ההיכל למשך שלושה ימים.
הפסטיבל נפתח ביום חמישי במופעו של יהודה פוליקר, 30 שנה ל"אפר ואבק", 30 שנה לאחר צאת אלבום המופת, יעלה מופע חד פעמי באולם לואי, שישלב בין שירי האלבום לקלאסיקות ולהיטים מכל התקופות.

באולם צוקר הופיעה להקת "החצר האחורית", במופע מיוחד לרגל הפסטיבל. למחרת (בצהרי שישי) הופיעה ריטה באולם לואי עם מופעה החדש "ניסים שקופים", ולרגל הפסטיבל, התארחה לראשונה במסגרת המופע את בתה משי. באולם צוקר, עוד באותו הערב התקיים מופע איחוד מרגש והיסטורי להרכב "קצת אחרת", עם שלמה גרוניך, שם טוב לוי ושלמה ידוב. 

בשבת בבוקר התקיים באולם צוקר המופע "ביטלס לכל המשפחה", של להקת MAGICAL MYSTERY TOUR, ובערב הופיעה הלהקה "החברים של נטאשה", במופע אקוסטי, בו תבצע את להיטיה הגדולים שהפכו לנכסי צאן וברזל מתוך האלבומים "החברים של נטאשה", "שינויים בהרגלי הצריחה" ו"רדיו בלה בלה", בעיבודים אקוסטיים חדשים במיוחד למופע.

באכסדראות ההיכל ובמרפסות המעוצבות התארחו מופעי מיצג מוזיקליים, פעילות תוכן מגוונת, ברים של, יין ובירה באווירה חורפית.
המטרה היא להמשיך ולהיות הבית של אמני ישראל – אמנים ותיקים לצד צעירים ולקיים בלב ליבה של תל אביב סופ"ש של חגיגה מוזיקלית באווירה ייחודית. בנוסף התקיימו מופעים פתוחים לקהל הרחב ברחבת ההיכל, במימון עיריית תל אביב ובהפקה של מחלקת המופעים, כך שהחגיגה התקיימה מחוץ ובתוך ההיכל.

צילום: אלדד אלוני