האדם המיותר

מיצ'ה פיגה – מיזם תרבות חדש

מיצ׳ה פיגה, חצי תאנה בצוענית ושם הסוס אתו עבדה פינה באוש, הינו מיזם תרבות חדש ביוזמתו וניהולו האמנותי של יחזקאל לזרוב, המזמין את הקהל לחוות את עומקו של תהליך יצירה תיאטרונית ולצלול אל עולמות ההשראה, השאלות וההקשרים התרבותיים מהם נוצרת הצגה. מיצ'ה פיגה מציעה עונת תיאטרון הנמשכת כשישה חודשים ומורכבת מהצגה ואירועים רב תחומיים. העונה כולה תחשוף את תהליך המחשבה והגשמת היצירה, ותצייר את מפת ההקשרים שמאירה את העשייה התיאטרונית באור חדש.

מיצ'ה פיגה חגגה בתחילת השנה את ראשית פועלה עם אירוע רב תחומי הכלל פרפורמנס, אינסטליישן, וידאו ארט, העשרה פילוסופית, מסיבת שינה ובנוסף הצגת תיאטרון "האדם המיותר", בעיבודו ובבימויו של לזרוב לקלאסיקה הרוסית "אובלומוב" של הסופר איוואן גונצ'רוב. אלה התקיימו בחלליו השונים של היכל התרבות תל אביב, שהעניק למיזם בית מתחילת פעילותו והפך שותף למיצ'ה פיגה ולחברת ההפקות המשקיעה "יו הפקות". לאור הצלחת מיצ׳ה פיגה – ״האדם המיותר״ נעלה לתאריכים נוספים במהלך 2022.

בעיבוד הנוכחי נשאלת השאלה: האם יש לאדם זכות לחיות את חייו מבלי להשאיר חותם? להיות ואז לא להיות. האם היציאה מהרצף והפרישה ממעגל העבודה, מהמציאות ומחיי החברה, לגיטימיות בעולם שכולו מקדש שאיפות והגשמות?

אובלומוב: "את החיים אף פעם לא הרווחתי כך שלא היה לי מה להפסיד. רציתי לא לרוץ לשום מקום, פשוט להיות ואז לא להיות".                 

אמנים אורחים:

// אינסטליישן – לילך שטיאט – "בוסתן": קיר ועץ לימון הממתין להשתל. בפרסית המילה בוסתן מתארת 'מקום של ריח'. זוהי גינה פרטית עם עצי פרי, המקבעת נחלה. הקיר, מסמן טריטוריה, והעץ, בענווה, ממתין לאדמה.  //  פרפורמנס – אינסטליישן – יחזקאל לזרוב – "חלומו של אובלומוב": “איפה אנחנו? לאיזו פינת חמד ברוכה על פני האדמה נשא אותנו חלומו של אובלומוב? כמה פלאי  חבל ארץ זה! אמנם אין שם ים, אין הרים גבוהים, צוקים ותהומות, וגם לא יערות עבותים, שום דבר נשגב, פראי וקודר לא תמצא שם”בהשתתפות רקדני המסלול ביכורי העתים בנהולם האמנותי של אופיר דגן וניב מירנברג. פרפורמרית: אירה אורלוב. // חשיפה לעולמם של הדמויות – שחקני "האדם המיותר" כותבים את דמויותיהם  //  World meter – עריכה רן סלוין    //  וידאו ארט – תום פניני –  Bed boy   //  העשרה פילוסופית – דר' ג'רמי פוגל – שופנהאואר //  נשף – רקדני המסלול ביכורי העתים //  יין – יקב תבור, שיראז – מסדרת אדמה 2017   // מסיבת שינה –  תאי רונה – בין הערש לארסֿ, מוזיקה לחלום איתה. תאי רונה – יוצא למסעות ארוכים בלגונות מוזיקליות רחוקות ומייצר פסקול מושלם להשתרעות, מדיטציה, רגע של זן או חלום שלא רוצים להתעורר ממנו  //  וידאו ארט – רן סלוין  Smoke and Mirrors  //

שחקנים:

 אלון פרידמן  // טלי שרון  // ולדימיר פרידמן  //  שירה נאור  //  גל פרידמן  //  גלעד קלטר                           

תאריכי מופעים:  24,25,26/05/2022